Dental Turizm

DENTAL Turizm

Türkiye'de Sağlık Turizmi ve Kliniğimiz

Türkiye ılıman iklim koşulları, doğal güzellikleri ve zengin kültürel mirası sayesinde yılda 50 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan,  dünyanın önde gelen turizm destinasyonlarından biridir. Bu ziyaretçilerden 1 milyona yakını ise gelişmiş sağlık sistemi, uygun maliyet, seyahat ve konaklama imkanları gibi sebeplerle Türkiye’de sağlık hizmeti almaktadır.

Kliniğimizde ihtiyaç duyduğunuz diş tedavisi ile ilgili Türkiye’ye seyahat, ulaşım, konaklama, tedavi, tedavi sonrası kontrol, ülkenize dönüş aşamaları ilgili personelimiz ve çözüm ortaklarımız ile birlikte planlanır ve onayınıza sunulur.

Antalya'nın Tarihi

Kliniğimiz Türkiye’nin en popüler tatil destinasyonu olan Antalya şehrinde bulunmaktadır. Yılda yaklaşık 15 milyon ziyaretçiyi ağırlayan Antalya, 2.5 milyon nüfusuyla Türkiye’nin en büyük 5. şehridir.

Yapılan arkeolojik kazılarda Antalya ve çevresinde günümüzden 40 bin yıl önce insanların yaşadığı tespit edilmiştir. Milattan önce 2000 yılından bu yana bölge sırasıyla Hitit, Pamphylia, Lykia, Kilikya gibi kent devletlerinin ve Pers, Büyük İskender ile onun devamı sayılan Antigonos, Ptolemais, Selevkos ve Bergama Krallığı’nın idaresine girmiştir. Antalya şehri ismini Bergama Kralı II. Attalos (M.Ö. 160 – M.Ö. 138) tarafından almıştır. Antalya (Attaleia) ”Attalos’un Yurdu” anlamına gelmektedir.

Bergama Krallığı’nın sona ermesinden sonra sırasıyla Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu şehri yönetmiş, şehrin kültürel mirasında önemli izler bırakmışlardır.

img